بررسی برخی از عوامل موثر بر بازار خرید میناکاری

ایران با دارا بودن رتبه سه جهانی در تولید صنایع دستی به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان این محصولات در منطقه شناخته شده است. اما آیا استفاده از این محصولات در بین خود ایرانیان رواج دارد یا خیر؟

آمار نشان می دهد که به دلایل مختلفی از جمله سبک زندگی مدرن ارتباط مردم با تولدیات صنایع دستی به طور چشمگیری کاهش پیدا کرده است و این امر موجب شده تا ضرباتی بر پیکره صنایع دستی نیز وارد شود.

به همین دلیل مسئولان حوزه صنایع دستی و هنر های سنتی به دنبال راه هایی برای آشنایی بیشتر مردم و آشتی با این صنعت می باشند که توانسته اند تا حدودی در این مسیر موفق باشند.

بهترین بستر ها برای ایجاد فرهنگ خرید و استفاده صنایع دستی :

از جمله این موارد می توا به ایجاد بستری برای برخورد مردم با این صنایع و آثار هنری عنوان کرد به عنوان مثال بر پایی جشنواره های صنایع دستی در سراسر کشور که به منظور آشنایی با این محصولات می باشد.

 

یکی از هنر هایی که در سال های اخیر تلاش برای ایجاد بستری مناسب برای شناخت و ایجاد فرهنگ خرید و استفاده آن صورت گرفته است، هنر میناکاری اصفهان می باشد.

این هنر ظریفه که ریشه در فرهنگ و تاریخ ایرانی دارد، با دارا بودن بیشترین میزان سطح تولید در شهر اصفهان به عنوان یک هنر دستی بومی شهر اصفهان شناخته شده است.

 

نقش بازارچه های فصلی در خرید میناکاری:

یکی از راه کار های مورد استفاده برای شناخت محصولات میناکاری و ایجاد بستر خرید میناکاری، برپایی بازارچه های فروش فصلی و مناسبتی در این شهر می باشد.

در روزهای پایانی سال و آغاز سال نو برپایی جشنواره های فروش فصلی ظروف میناکاری اصفهان در کنار سایر صنایع دستی این شهر به ایجاد بستری مناسب برای خرید میناکاری اصفهان بسیار کمک کرده است.

در واقع هدف از برپایی این بازراچه ها به منظور ارائه محصولات میناکاری به صورت مستقیم و حذف واسطه ها برای بالا بردن قدت خرید دوستداران هنر میناکاری می باشد  و همچنین کاربردی کردن محصولات میناکاری  در خانه‌های امروزی و تشویق مردم برای خرید ظروف میناکاری هنرمندان اصفهانی برای دکوراسیون خانه‌هاست.

 

از دیگر مسائلی که کمک شایانی به محبوبیت هنر میناکاری کرده است، جنبه تزئینی کاربردی محصولات میناکاری اصفهان می باشد به عنوان مثال شما با خرید قندان میناکاری علاوه بر اینکه این محصول می تواند زینت دهنده میز شما باشد، کاملا کاربردی نیز می باشد.

 از دیگر عواملی که توانسته است تاثیر مستقیمی بر بازار فروش میناکاری اصفهان داشته باشد، فراهم سازی بستر برپایی کارگاه های تولید میناکاری در استان اصفهان می باشد که منجر به اشتغال زایی و بالا رفتن حجم تولید محصلات میناکاری شده است.

در این میان اساتید بزرگ میناکاری اصفهان مانند میناکاری آقاجانی و اسماعیلی کمک های شایانی در برپایی این کارگاه های تولیدی داشته اند و توانسته اند هنرجویان متبحری در زمینه تولید میناکاری را تعلیم دهند.

یکی دیگر از راه های کاربردی کردن صنایع دستی از جمله میناکاری در زندگی مردم، استفاده از هدایای تبلغاتی میناکاری می باشد به عنوان مثال خرید تندیس میناکاری به عنوان یک هدیه تشویقی برای کارمندان یک شرکت می تواند گامی در جهت آشتی مردم با هنر های سنتی ایرانی باشد.

با افزایش کارگاه های تولید میناکاری علاوه بر اشتغال زایی برای جوانان، با افزایش تولید حجم محصولات میناکاری توانسته اند قیمت این محصولات را در بازار رقابتی میناکاری در کشور مدیریت نمایند و شهر اصفهان به عنوان اصلی ترین مرکز خرید میناکاری کشور شناخته شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید اینترنتی محصولات میناکاری ارزان اصفهان به لینک زیر مراجعه نمائید. خرید کالای اصل و با کیفیت یکی از صدها مزیت همراهی با ما می باشد.

 

برای مشاهده و خرید به لینک زیر مراجعه نموده

خرید