512

فشارسنج امرن Omronشناسه کالا: Omron

متاسفانه این کالا در حال حاضر موجود نیست. می توانید از طریق لیست بالای صفحه، از محصولات مشابه این کالا دیدن نمایید

نقد و بررسی اجمالی فشارسنج امرن Omron

فشارسنج بازویی امرن omron دارای کاف 360 درجه است که به دور بازو پیچیده می شود و به خاطر سنسورهایی که در سرتاسر آن است از دقت و حساسیت بالایی برخوردار می باشد. صفحه نمایش این دستگاه بزرگ بوده و علاوه بر نتایج، تاریخ و ساعت را نیز نمایش می دهد.

سایز کاف ارائه شده همراه دستگاه مناسب دور بازو 22 تا 42 سانتی متر می باشد. این دستگاه قابلیت استفاده برای 2 کاربر به طور مجزا دارد و برای هر نفر امکان ذخیره سازی 100 نتیجه تست در حافظه داخلی و در مجموع 200 نتیجه را دارا می باشد. همچنین می توانید میانگین نتایج را نیز مشاهده نمایید. عملکرد دستگاه از طریق باطی های قلمی می باشد.

فشارسنج بازویی امرن omron دارای کاف 360 درجه است که به دور بازو پیچیده می شود و به خاطر سنسورهایی که در سرتاسر آن است از دقت و حساسیت بالایی برخوردار می باشد. صفحه نمایش این دستگاه بزرگ بوده و علاوه بر نتایج، تاریخ و ساعت را نیز نمایش می دهد. سایز کاف ارائه شده همراه دستگاه مناسب دور بازو 22 تا 42 سانتی متر می باشد. این دستگاه قابلیت استفاده برای 2 کاربر به طور مجزا دارد و برای هر نفر امکان ذخیره سازی 100 نتیجه تست در حافظه داخلی و در مجموع 200 نتیجه را دارا می باشد. همچنین می توانید میانگین نتایج را نیز مشاهده نمایید. عملکرد دستگاه از طریق باطی های قلمی می باشد.

فشار خون معیاری برای سنجش وضعیت سلامتی بدن است. فشار خون بالا هم می‌تواند نشانه‌ی بیماری باشد و هم می‌تواند باعث بیماری شود. اگرچه فشار خون بالا بیشتر در سنین بالا دیده می‌شود اما افراد جوان هم باید مراقب فشار خود باشند. اندازه‌گیری مرتب فشار خون به شناخت عوامل مؤثر بر فشار و کنترل آن‌ها کمک می‌کند. فشار خون را می‌توان به کمک فشارسنج عقربه‌ای یا فشارسنج دیجیتال اندازه‌گیری کرد. فشارسنج عقربه‌ای بیشتر توسط پزشکان، پرستاران و افراد ماهر استفاده می‌شود. استفاده از فشارسنج دیجیتال آسان‌تر است و همه‌ی افراد در هر سنی که باشند می‌توانند خودشان فشار خونشان را اندازه‌گیری کنند. فشارسنج‌های دیجیتال هم به دو نوع مچی و بازویی تقسیم‌بندی می‌شوند. هر کسی با توجه به نیاز خود می‌تواند یکی از انواع فشارسنج‌ها را انتخاب کند اما چیزی که در این میان اهمیت دارد دقت فشارسنج و شیوه‌ی استفاده‌ی صحیح از آن است. کمپانی «امرن» (Omron) از سال 1933 در زمینه‌ی تولید ابزارهای اندازه‌گیری شاخص‌های سلامتی فعالیت می‌کند. امرن در سال 1973 اولین فشارسنج دیجیتال خود را تولید و روانه‌ی بازار کرد بنابراین در این زمینه سابقه‌ای طولانی دارد. فشارسنج‌های این کمپانی از سوی مراکز معتبر تأییدیه‌های لازم را دریافت کرده‌اند و طبق گفته‌ی شرکت سازنده بیشترین فروش را در اروپا، خاورمیانه و آفریقا دارند. در ادامه با نقد بررسی فشارسنج بازویی Omron M6 Comfort با ما همراه باشید.

فشارسنج بازویی M6 دستگاهی با صفحه نمایش بزرگ است که علاوه بر میزان فشارخون، ضربان قلب، تاریخ و ساعت را نیز نشان می‌دهد. این دستگاه برای 2 کاربر به طور مجزا طراحی شده که قابلیت ضبط 100 تست متوالی را برای هریک دارد و مجموعا دارای 200 حافظه می‌باشد.

بسیاری از مردم معتقدند که فشارسنج‌های دیجیتال دقیق نیستند و مقداری خطا دارند. این حرف می‌تواند تا حدودی درست باشد و دلیل آن استفاده‌ی ناصحیح از فشارسنج دیجیتال است. به‌طورکلی هنگام اندازه‌گیری فشار، فشارسنج باید هم‌سطح و هم‌راستا با قلب باشد. وضعیت بدن هنگام اندازه‌گیری فشار هم بسیار مهم است. خم شدن رو به جلو، انداختن پاها روی یکدیگر و نشستن روی سطح خیلی نرم مثل کاناپه می‌تواند فشار را بیشتر از مقدار واقعی نشان دهد. برای اندازه‌گیری فشار بهتر است روی یک صندلی محکم نشست به‌طوری‌که کمر کاملاً صاف باشد و دست روی میزی روبروی صندلی قرار بگیرد. همه‌ی این‌ها مواردی بود که به کاربر مرتبط است اما گاهی خود فشارسنج باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود. Omron M6 به سه طریق باعث رفع خطاهای اندازه‌گیری می‌شود که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شوید.

از ویژگی های بارز این مدل به صفحه نمایش بزرگ و خوانا آن می توان اشاره نمود . نمایشگر دارای نشانگر ساعت و تاریخ می باشد . نمایشگر ضربان قلب را هم نشان می دهد . همچنین شما می توانید نتایج به دست آمده را ذخیره نمایید و حتی میانگین آن را هم مشاهده نمایید . دستگاه با 4 عدد باتری قلمی کار می کند که همراه دستگاه برای شما ارسال می شود که اگر دوست داشته باشید می توانید باتری قابل شارژ تهیه نمایید و از این نوع باتری ها استفاده کنید . این دستگاه قابل استفاده با آداپتور هم می باشد که می توانید با تهیه یک آداپتور از آن استفاده نمایید .. دستگاه دارای نشانگر میزان باتری می باشد که در زمان نیاز به تعویض باتری به شما آلارم می دهد . دستگاه دارای یک کیف مخصوص جهت حمل و نقل آسان تر برای شما می باشد و همچنین دستگاه دارای تاییدیه از انجمن who می باشد که نشان از کیفیت بالای این دستگاه دارد .

کاف فشارسنج در اصل همان بازوبندی است که سنسور اندازه‌گیری فشار در آن گنجانده شده است. در فشارسنج‌های معمولی این سنسور بخشی از کاف را پوشش می‌دهد. هنگام بستن کاف باید دقت کرد که سنسور در جلوی بازو و روی سرخرگ اصلی دست قرار بگیرد تا بتواند فشار خون را اندازه‌گیری کند. هنگامی‌که کاف از جهت اشتباه روی دست بسته می‌شود، از رگ اصلی فاصله می‌گیرد و قادر به تشخیص صحیح نبض آن نیست. تحقیقات نشان داده یک نفر از هر سه نفر کاف دور بازو را به اشتباه می‌بندند و همین امر باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود. اما امرن این مشکل را به کمک تکنولوژی «Intelli Wrap Cuff» حل کرده است.

سنسورهای اندازه‌گیری M6 در سرتاسر کاف وجود دارند و هیچ نقطه‌ی ضعیفی وجود ندارد. امرن اسم این قابلیت را دقت 360 درجه گذاشته که به این معنی است که کاف از هر طرفی روی بازو بسته شود صحیح است و فرقی روی نتیجه نمی‌گذارد. در نتیجه بسیاری از شبهاتی که در مورد عدم دقت فشارسنج‌های دیجیتال وجود دارد به دلیل اشتباه بستن کاف بوده که به کمک تکنولوژی Intelli Wrap Cuff در فشارسنج Omron M6 حل شده است.

کاف بازو باید یک تا دو سانتی‌متر بالاتر از آرنج هم‌سطح با قلب بسته شود و شیلنگ هوا در پایین قرار بگیرد. اگر کاف محکم به دور بازو بسته نشود، باعث خطای اندازه‌گیری می‌شود. خوشبختانه Omron M6 این وضعیت را تشخیص داده و در صورتی که کاف خیلی شل باشد، نشانگر دایره‌ای با رنگ نارنجی روشن می‌شود و هنگامی که به‌اندازه‌ی کافی محکم شود، نشانگر سبز روشن می‌شود.

کاف دور بازوی این مدل دارای سایز بزرگ و خوب می باشد که تا اندازه 22 الی 42 سانتیمتر را جوابگو می باشد . حتی برای افرادی که بازوی بزرگ دارند مناسب و قابل استفاده ، به راحتی می باشد . این دستگاه قابل استفاده برای 2 کاربر به صورت مجزا می باشد که برای هر کاربر قابلیت ذخیره 100 تست متوالی و در مجموع برای 2 کاربر 200 تست و حافظه را دارا می باشد . دستگاه ساخت ویتنام و با طراحی بسایر خوب خود جز پرفروشترین دستگاههای امرون و حتی بازار می باشد .

ویژگی های فشارسنج دیجیتال بازویی امرون M6 comfort 2014 :
- این مدل گزینه ای است مناسب برای افرادی که در خانه چند بیمار مبتلا به فشارخون دارند و خواهان داشتن دستگاهی با امکان ذخیره‌ی نتایج تست هستند
- کاف این دستگاه مناسب سایز بازوی 22 تا 42 سانتی متری است که ابعادی ایده آل در این سری محصولات است.
- M6 به دلیل بازویی بودن فشارسنجی دقیقتر به نسبت نمونه های مچی است و علاوه بر استفاده‌ی عوام مناسب برای بیمارانی مبتلا به فشارخون است که می‌خواهند در هر جا و زمان وضعیت خود را تحت کنترل داشته باشند.
- M6 تنها با باتری قلمی تغذیه شده و با آداپتور قابل شارژ شدن نیست.

حرکت بدن روی فشار شخص تأثیر می‌گذارد. بنابراین توصیه می‌شود که در یک وضعیت ثابت مانند حالت نشسته روی صندلی اندازه‌گیری فشار انجام شود. اگر هنگامی که دستگاه در حال اندازه‌گیری فشار است، وضعیت بدن تغییر کند، مثلاً دست شخص تکان بخرد، فشارسنج این حرکت را تشخیص داده و نشانگر خطای حرکتی روی صفحه ظاهر می‌شود. در این حالت باید کاف را از دور بازو باز کرد و دو تا سه دقیقه بعد مجدداً فشار را اندازه‌گیری کرد.در طول اندازه‌گیری فشار هنگامی که سنسور فشارسنج بیش از یک نامنظمی ضربان قلب را تشخیص دهد، همراه با نتیجه، نشانگری با شکل قلب روی صفحه ظاهر می‌شود. در صورت مشاهده‌ی چند باره‌ی این علامت توصیه می‌شود به پزشک متخصص قلب مراجعه شود.
فشارخون بالا و پایین خطرآفرین هستند و می‌توانند باعث مشکلات و بیماری‌های ثانویه شوند. پس از اندازه‌گیری فشار توسط فشارسنج، چنانچه فشار سیستولیک (بالا) بیشتر از 135 یا فشار دیاسیستولیک (پایین) کمتر از 85 باشد، چراغ‌های کنار صفحه‌نمایش به رنگ نارنجی روشن می‌شوند و اگر فشارها در محدوده‌ی استاندارد باشند به رنگ سبز روشن می‌شوند.

فشارسنج بازویی با کاف فنری مدل M6 Comfort قابلیت تشخیص نبض نامنظم، دارای علامت مدرج پری فشاری خون، قابلیت محاسبه میانگین فشار خون، کاف کامفورت 22 تا 42 سانتی‌متر...
فشارسنج بازویی با کاف فنری امرن M6 Comfort

فشارسنج بازویی با کاف فنری مدل M6 Comfort قابلیت تشخیص نبض نامنظم، دارای علامت مدرج پری فشاری خون، قابلیت محاسبه میانگین فشار خون، کاف کامفورت 22 تا 42 سانتی‌متر...

فشارهای اندازه‌گیری شده به شکل خودکار داخل حافظه‌ی دستگاه ذخیره می‌شوند. برای اینکه دو نفر با هم بتوانند از فشارسنج استفاده کنند و نتیجه‌ی فشارهای آن‌ها با هم اشتباه نشود دکمه‌ی تغییر کاربر روی دستگاه به شکل فیزیکی تعبیه شده است. البته حالت مهمان نیز وجود دارد که برای اندازه‌گیری فشار افراد دیگر استفاده می‌شود و نتیجه‌ی تست داخل حافظه ذخیره نمی‌شود. حافظه فشارسنج قابلیت ذخیره‌ی 200 نتیجه (برای هر نفر 100 نتیجه) را دارد و پس از پر شدن حافظه از قدیمی‌ترین آن‌ها شروع به پاک کردن نتایج می‌کند.
قابلیت کاربردی این فشارسنج محاسبه میانگین فشارهای اندازه‌گیری شده است. برای مشاهده‌ی میانگین باید دکمه‌ی حافظه را به مدت سه ثانیه نگه داشت تا میانگین سه فشار آخر فشارهای آخر روی صفحه ظاهر شود. علاوه بر این می‌توان میانگین فشارهای صبح و شب هفته‌های اخیر (تا 8 هفته) را نیز مشاهده کرد.

مشخصات و نحوه عملکرد فشارسنج بازویی با کاف فنری مدل M6 Comfort:
ویژگی منحصر به فرد این فشارسنج که کاف آن قابل استفاده برای سایزهای متوسط (22-32 سانتیمتر) و بزرگ (32-42 سانتیمتر) می باشد. بسیار راحت و مطبوع حین استفاده است و همچنین استفاده از فناوری Intellisense امرن (سنجش فشار با دو سنسور- یکی سنجش و دیگری کنترل) تضمینی بر دقت بالای این دستگاه است.

اکثر فشارسنج‌ها چند دکمه‌ی محدود روی خود دارند و باید از طریق همین دکمه‌ها عملکردهای دستگاه را کنترل کرد. اما امرن برای راحت کردن کار با M6 انواع دکمه‌ها را روی دستگاه تعبیه کرده و روی آن‌ها را نشانه‌گذاری کرده تا حتی افراد کم‌توان نیز بتوانند به‌آسانی با دستگاه کار کنند. سطح دستگاه دارای شیبی است تا کار کردن با دکمه‌ها و همچنین مشاهده‌ی صفحه‌نمایش راحت‌تر باشد. Omron M6 انرژی خود را از 4 عدد باتری قلمی تأمین می‌کند که در زیر آن جای می‌گیرند. هنگامی که نشانگر باتری روی صفحه ظاهر می‌شود باید باتری‌ها را تعویض کرد چون باتری‌های ضعیف دقت اندازه‌گیری را پایین می‌آورند. پس از اندازه‌گیری فشار، برای جلوگیری از تخلیه‌ی ناخواسته‌ی باتری‌ها فشارسنج پس از دو دقیقه به شکل خودکار خاموش می‌شود.خوشبختانه برخلاف بعضی از فشارسنج‌ها، حافظه‌ی Omron M6 بعد از تعویض باتری‌ها پاک نمی‌شود. فشارسنج در پشت خود دارای ورودی پورت آداپتور نیز است، اما آداپتور همراه آن ارائه نشده و باید به شکل جداگانه تهیه شود.

از آنجا که این دستگاه دارای کاف فنری منحصر به فرد میباشد به دلیل فرم فنری کاف، عمل نصب و اندازه گیری به راحتی انجام میشود.
برای اطمینان از اندازه گیری دقیق، صفحه نمایش هرگونه حرکت و یا بی نظمی در نبض را که میتواند بر مقادیر خوانده شده اثر نامطلوب بگذارد، نشان میدهد.

جمع بندی
باید گفت که شرکت امرن به‌خوبی به نیازهای مشتریان خود و مشکلات آن‌ها توجه کرده و بسیاری از ایراداتی که در فشارسنج‌های دیگر می‌توان دید در Omron M6 حل شده است. کاف دور بازوی 360 درجه، راهنمای بستن کاف، وجود دکمه‌های متعدد روی دستگاه و غیره امکاناتی هستند که Omron M6 را متمایز می‌کنند. شاید قیمت کمی بالاتر Omron M6 در ابتدا شخص را از خریدش منصرف کند اما پس از آشنا شدن با امکانات فراوان و کیفیت مناسب این فشارسنج دلیل این قیمت بالاتر مشخص می‌شود. به طور کلی اگر قصد خرید فشارسنج بازویی را دارید Omron M6 می‌تواند یکی گزینه‌های اصلی برای خرید باشد.

ویژگی های دستگاه فشارسنج بازویی امرن omron:

 • دارای صفحه نمایش LCD بزرگ
 • نمایشگر تاریخ و ساعت
 • قابلیت ذخیره سازی نتایج در حافظه داخلی
 • قابلیت خاموشی خودکار
 • دارای کاف با حساسیت 360 درجه
 • امکان استفاده 2 کاربر مجزا
 • ذخیره سازی نتایج تا 200 تست
 • کار با باتری قلمی
 • قابل استفاده در هر زمان و مکانی
 • دکمه ها با امکانات بسیار متنوع
 • بازویی و سیستم کنترل دوبل
 • قابلیت تشخیص نبض نامنظم
 • دارای علامت مدرج پری فشاری خون
 • قابلیت محاسبه میانگین فشار خون
 • مجهز به فن آوری ™ Intellisense
 • کاف کامفورت 22 تا 42 سانتی‌متر
 • ابعاد دستگاه: 12.3*8.5*15.8 سانتیمتر
 • ابعاد کاف: 15.2*60 سانتیمتر
 • قابلیت سنجش ضربان قلب
 • هشدار خطای محاسباتی
 • دارای نمایشگر تعویض باتری
 • دارای سیستم کنترل دوبل
 • دامنه سنجش فشار: 0 - 299 میلی متر جیوه
 • دامنه سنجش ضربان: 40 - 180 نبض در دقیقه
 • دقت سنجش فشار: +-3 میلی متر جیوه (2%)
 • دقت سنجش ضربان: 5%(Inflation)
 • استفاده از منطق فازی درباد شدن (Inflation) خودکار کاف که به افزایش دقت بسیار کمک می کند
 • دارای دکمه خودکار کم کننده باد (deflation)
 • قابل استفاده برای دو کاربر (AوB) با امکان عوض کردن آسان کاربر و ثیت 100 نتیجه در حافظه برای هر کاربر
 • قابلیت کارکرد با 4 باتری 1.5 ولتی و یا امکان ارتباط به آداپتور برق شهری
 • با هر سری باتری می توان تا 1000 سنجش را انجام داد
 • جنس کاف: نایلون پلی استر
 • یک دستگاه اندازه گیری فشار خون کاملا اتوماتیک
 • رنگ: سفید.
 • نوع عملکرد: دیجیتالی
 • تعداد کاربر: 2 نفر
 • قابلیت خاموشی خودکار
 • مناسب کاربری خانگی
 • این دستگاه از دید کاربران بسیار کاربردی و پرطرفدار می باشد

 Product Description
Omron M6 Comfort Blood Pressure Monitor Product Description Clinically validated Omron’s unique Intelli Wrap Cuff Technology eliminates the inaccuracy caused by incorrect cuff positioning – known to be a key source of error in home blood pressure management. Intelli Wrap Cuff Technology reduces the impact of incorrect cuff placement on accuracy. The pre-formed cuff is easy to put on to your arm with one hand, making blood pressure measurement even simpler. The Comfort has a memory capable of recording 100 results for two users. The large display features an LED Easy BP level indicator showing the user if green (normal) or red (high). Product Features Cuff Wrapping Guide Indicates if cuff is wrapped correctly: not too loose or too tight Blood Pressure Level Indicator Shows how your reading compares to reference values Morning Hypertension Allows you to track whether your morning measurement is different from the rest of the day Clinically Validated The device has proven its reliability and accuracy under vigorous testing procedures by major health organisations Irregular Heartbeat Detection Indicates if Irregular Heartbeat is detected Contents Blood Pressure Monitor & Storage Case Intelli Wrap Cuff (22 – 42cm) Battery Set (4 x AA) Instruction Manual & Blood Pressure Pass

About the Product
Cuff Wrapping Guide Indicates if cuff is wrapped correctly: not too loose or too tight
Blood Pressure Level Indicator Shows how your reading compares to reference values
Morning Hypertension Allows you to track whether your morning measurement is different from the rest of the day
Clinically Validated The device has proven its reliability and accuracy under vigorous testing procedures by major health organisations
Irregular Heartbeat Detection Indicates if Irregular Heartbeat is detected

مشخصات فنی فشارسنج امرن Omron

نظرات کاربران برای: فشارسنج امرن Omron

شما هم می‌توانید در مورد این کالا نظر بدهید.

برای ثبت نظر، لازم است ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید. اگر این محصول را قبلا از خریده باشید، نظر شما به عنوان مالک محصول ثبت خواهد شد.

افزودن نظر جدید